پايگاه خبري و تحليلي پايگاه خبري و تحليلي .

پايگاه خبري و تحليلي

بيمه‌شدگان تامين‌ اجتماعي مشمولان بعدي دريافت «سبد حمايتي»/ تاثير انتقال آب خزر بر عمر اين دريا

بيمه‌شدگان تامين‌ اجتماعي مشمولان بعدي اخذ «سبد حمايتي»/ تاثير انتقال آب خزر بر عمر اين دريا بسته اجتماعي "بيمه‌شدگان تامين‌ اجتماعي مشمولان بعدي دريافت «بسته‌هاي حمايتي»،

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

آتش‌نشان دوچرخه‌سوار به تهران مي‌آيد؟، افزايش۳۰ سانتيمتري سطح درياچه اروميه، پرداخت وام ۵ ميليوني به ۲۰۰ هزار بازنشسته در سال ۹۸، جزئييات مدرك معالجه مرزو بوم تا ۱۴۰۴، پيشتازي فلش در مردودي تست معاينه فني خودروهاي سبك، كارت‌هاي ملي كهن چه گروهي هفته پيشين باطل شد؟" از مهمترين خبرهاي اداره اجتماعي ايسنا در روز سه شنبه مي‌باشند . 
به گزارش ايسنا، در ادامه به برخي از مهم‌ترين خبر‌ها اجتماعي ايسنا اشاره گرديده كه با كليك روي تيتر هر يك از آنها، نوشته بي نقص خبر در دسترس خواهد بود: آتش‌نشان دوچرخه سوار به تهران مي آيد؟ مهدي داوري، مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران از انجام استدلال‌ها براي عمل آتش‌نشان دوچرخه‌سوار خبر اعطا كرد . 
او درباره اينكه آيا امكان استعمال از دوچرخه در ماموريت هاي آتش نشانان وجود داراست يا اين كه نيكي گفت: بايستي كاربرد هر چيزي را دقيقا چك كنيم و شرايط عملياتي آن توصيف شود . در درحال حاضر حاضر ما آتش نشانان موتورسيكلت سوار و چه بسا نيروهاي پياده را نيز در گروه آتش نشاني داريم و از بضاعت اين نيروها در معابر دشوار و صعب العبور به كارگيري مي كنيم . 
افزايش۳۰ سانتيمتري مرحله درياچه اروميه مسعود تجريشي، مديريت دفتر برنامه‌ريزي و تلفيق ستاد احياي درياچه اروميه با اشاره به اين كه حجم آب درياچه اروميه نسبت به سال پيشين ۶۰۰ ميليون متر مكعب بخش اعظم گرديده است، از افزايش ۳۰ سانتيمتري تراز اين درياچه خبر بخشيد . 
او با تاكيد بر اين كه طي پنج سال قبل با كاهش سطح و مرحله درياچه اروميه روبرو نبوده‌ايم، گفت‌: در صورتي‌كه اقدامي براي احياي درياچه اروميه رخ نمي‌گرفت به‌طور انقطاع آب بيشتري در اين درياچه از دست مي داديم . درياچه اروميه فقط درياچه دنيا ميباشد كه در فرايند احيا نسبت به سال گذشته به وضعيت ثبت رسيده هست و چه بسا حد مرحله بيشتر گرديده مي باشد . 
ورود سامانه بارشي به كشور احد وظيفه، مديريت كل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي ضمن اشاره به ورود سامانه بارشي به ميهن طي امروز (۱۸ دي ماه) از بارش برف و باران و وزش باد شديد در بيشتر بخش ها مرزو بوم خبر اعطا كرد . 
او گفت: بر اساس بررسي آخرين نقشه‌هاي هواشناسي از آن‌گاه ازظهر امروز (۱۸ دي ماه) سامانه بارشي وارد مرز و بوم مي گردد و در استان‌هاي كهگيلويه و بويراحمد و چهارمحال و بختياري بارش برف و باران و در شمال غرب فارس، شرق خوزستان، جنوب لرستان و بعضا بخشها ايلام بارش متفرق برف و باران و وزش باد صورت ميدهد . فردا (۱۹ دي ماه) اين سامانه در استان‌هاي واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و كم كم در بخشها مركزي و شرق، بعضا نقاط شمال شرق و ارتفاعات البرز باعث بارش برف و باران و وزش باد شديد ميشود . 
پرداخت وام ۵ ميليوني به ۲۰۰ هزار بازنشسته در سال ۹۸ محمد شريعتمداري، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با بيان اين‌كه در زمينه بيمه تكميلي بازنشستگان كشوري گام‌هايي برداشته شده البته چندان مالامال و عهد و پيمان نميباشد گفت: قرار شد ۳۰ درصد سهم صندوق در حق بيمه‌هاي تكميلي ارتقاء يابد و وضعيت مطلوب‌تري رقم بخورد . 
وي افزود: تا كنون بيش از يك ميليون بازنشسته از صندوق وام گرفته‌اند كه البته رقم فراوان پاييني مي‌باشد . ۸۲۸ هزار نفر از بازنشستگان هم از تورهاي سياحتي و زيارتي سود مند شده‌اند و مدير صندوق بازنشستگي قول بخشيد تعداد سفرها را به ۲۰۰ هزار زمينه برساند و ۵۰ هزار موضوع ديگر نيز به آن‌ها در سال سرازير بيشتر نمايد . 
تكثير ويدئويي از اخلاق تحقيرآميز يك استاد با شاگردش و چند نكته سريال تنبيه علم آموزان در مدرسه ها به قسمت آخر نميرسد و هر از يكسري گهگاه تصاوير و ويدئوهايي از تنبيه، ضرب و شتم و كتك كاري در مدرسه ها در فضاي مجازي منتشر و دست به دست مي‌شود و زنگ خطر كاهش اعتماد عمومي به گروه منبع معلمين را به صدا در مي آورد . 
محمدرضا نيك‌نژاد، مدرس و كارشناس فراگيري و رويش در اين باره اظهار كرد: فارغ از جنبه‌هاي منفي انتشار فيلم‌هايي از تنبيه در مدارس و بقيه مشكل‌ها نظام آموزشي، بازتاب دادن مشكل ها و به راه‌افتادن گفتگو غالب توجه به آموزش و پرورش و تاكيد بر ضرورت در اولويت قرار دريافت كردن آن قادر است يك عدد از جنبه‌هاي مثبت باشد . البته اين كه يك دانش‌آموز عليرغم ممنوعيت‌ها تلفن همراه با خود به كلاس درس آورده و از اين خلق و خوي غلط استاد با همكلاسي‌اش فيلم برداري كرده هم جاي انديشه دارااست . 
صدور «كارت ويژه» مربيان پيش دبستاني رخساره فضلي، مديركل دفتر كار يادگرفتن پيش دبستاني وزارت فراگيري و پرورش از آغاز دوره‌هاي آموزشي ارتقاي صلاحيت حرفه‌اي مربيان پيش دبستاني خبر بخشيد و گفت: دوره‌هاي آموزشي را شروع و به موازات آن طرح را در كميسيون منابع انساني شوراي عالي فراگيري و رشد مطرح كرده‌ايم و به محض آنكه مصوبه را دريافت كنيم از سال آينده «كارت شناسايي» ويژه مربيان پيش دبستاني را صادر ميكنيم . 
مطالبات معلولان از رئيس تازه اداره بهزيستي علي‌همت محمودنژاد، رئيس انجمن حمايت از دستمزد معلولان در ديدار با مديريت اداره بهزيستي مطالبات جامعه معلولان را مطرح كرد . 
او با اشاره به ديدار خويش با رئيس سازمان بهزيستي كشور، بر اجراي ضابطه حمايت از حقوق معلولان تاكيد كرد و گفت: انجمن حمايت از دستمزد معلولان و ساير سازمان هاي مردم ارگان معلولان سرزمين آمادگي دارا‌هستند تا سازمان بهزيستي را در جهت ارتقاي كيفيت زندگي معلولان كمك دهند . 
در گفت‌وگو با ايسنا تشريح شد ريزه كاري گواهي معالجه مملكت تا ۱۴۰۴/وجود ۱۲۵۰۰۰ تخت در كشور پزشك قاسم جان‌بابايي، نائب رئيس معالجه وزارت بهداشت ضمن تشريح جزييات سند معالجه ۱۴۰۴، گفت: آنچه كه در سند معالجه متن شده، نوعي گزينش گنجايش ميباشد و به سمتي رفتيم تا امكانات درماني مرز و بوم را با آمارهاي بين‌المللي مطابقت كنيم . 
جان‌بابايي با ابلاغ اين‌كه در حالا حاضر ۱۲۵ هزار تخت بيمارستاني در كشور داريم، ‌ افزود: از طرفي بخشي از مردمان به دليل حالت اقتصادي‌شان قابليت استفاده از تخت‌هاي بخش خصوصي را ندارند . ما اعلام كرديم كه ميتوانيم از بخش‌هاي محرمانه كه از ظرفيت تخت‌هايشان استعمال نمي‌شود، خريد سرويس كنيم، البته خير با تعرفه خصوصي، بلكه با تعرفه مدني . چون دولت نمي‌تواند منابع بخش سري را تامين كند . در هر جا كه بخش خصوصي بخواهد پا پيش بگذارد و ما با تعرفه دولتي از آنان خريد سرويس كنيم، به نفع دولت مي باشد . 
رئيس اجرايي معاينه فني خودروهاي سراسر ميهن خبر داد پيشتازي فلش در مردودي آزمايش معاينه فني خودروهاي سبك سعيد قيصر، مدير اجرايي معاينه فني خودروهاي سراسر مرزو بوم با اشاره به رمزگذاري ديتاي ارسالي مركز ها معاينه فني خودروهاي سنگين به سيمفا از پيشتازي پيكان در مردودي آزمايش معاينه فني خودروهاي سبك در مرزو بوم خبر داد . 
او با تاكيد بر اتصال حدود ۱۵۰ راس معاينه فني خودروهاي سنگين به سيمفا در مرز و بوم گفت: به اين ترتيب سازمان راهداري به سيمفا متصل شده مي باشد ولي ارزيابي بر كارايي اين مركز ها بر عهده سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي ميباشد . 
دعوت حناچي از دانشجوها براي حضور در سه‌شنبه‌هاي فارغ از خودرو موفق حناچي، شهردار تهران از دانشجو يان به خصوص دانشجوها كالج تهران خواست كه به كمپين سه‌شنبه‌هاي فارغ از اتومبيل بپيوندند . 
شهر دار تهران در زمينه گراني دوچرخه هم با بيان اين كه دوچرخه‌هاي سواي برق حدود ۱ .۵ تا دو ميليون تومان ارزش دارا هستند و مي‌توان قوانيني را آماده كرد كه دوچرخه‌ها با بها ارزان‌تر در اختيار مردمان قرار گيرند، گفت: شركت‌هاي دوچرخه‌سازي ميتوانند به صورت قسطي دوچرخه‌ها را در اختيار مردم قرار دهند، اما قول سوبسيد به دوچرخه را نمي‌دهيم . 
كارت‌هاي ملي سابق چه گروهي هفته قبل باطل شد؟ سيف‌الله ابوترابي، سخنگوي اداره تصويب وضع و اوضاع گفت: كليه افرادي كه تا نقطه نهايي سال ۹۶ كارت‌هاي ملي هوشمندشان صادر شده ولي هنوز براي دريافت آن مراجعه نكرده‌اند، كارت‌هاي ملي مثال ديرباز آن‌ها باطل شد . 
سخنگوي سازمان ثبت‌احوال افزود:كليه اشخاصي كه تا كنون هم درخواست كارت ملي هوشمند نداشته‌اند تا پايان سال فرصت دارند به دفتر ها پست و پيشخوان مراجعه و نسبت به كامل شدن ثبت‌نام اقدام نمايند . همينطور كارت‌هاي ملي مثال قديم كساني كه كامل شدن تصويب اسم انجام داده‌اند تا دوران صادر شدن كارت‌هاي جديد دارنده اعتبار است . 
بيمه‌شدگان تامين‌اجتماعي مشمولان بعدي اخذ «بسته‌هاي حمايتي» محمد شريعتمداري، وزير تعاون، فعاليت و رفاه اجتماعي نهايي فرايند توزيع بسته‌هاي حمايتي دولت را تشريح كرد . 
وزير رفاه با اشاره به يك دسته از افراد كه در هيچ صندوقي سابقه بيمه ندارند اما مدعي‌اند درآمد ماهانه‌شان پايين سه ميليون تومان ميباشد گفت: پس از پرداخت بسته بيمه‌شدگان تامين اجتماعي، اين اشخاص از طريق بانك‌هاي اطلاعاتي جان دار و مراجعه خويش اشخاص به مراكز متفاوت بهزيستي در برنامه پرداخت قرار ميگيرند . كارگران ساختماني، قاليبافان، كارگران واحدهاي صنعتي از همين جمله‌اند . بسته‌ها تا آخر سال انشاله به دست افراد مي رسد . 
تاثير انتقال آب خزر بر قدمت اين دريا مسعود تجريشي ، رئيس دفتر برنامه‌ريزي و تلفيق ستاد احياي درياچه اروميه در مسئله بالا داخل شدن كف درياچه اروميه با اشاره به رابطه مستقيم مقدار محل ورود آب با عميق شدن كف درياچه اظهاركرد: تا به امروز مشخص و معلوم گرديده ميباشد كه آب جديدي كه به درياچه اروميه ميرسد مي‌تواند نمك‌ها را حل و كف درياچه را عميق كند بنابراين آشكار ميباشد كه ورود آب شيرين به درياچه كف اين درياچه را عميق خواهد كرد . 
او ادامه‌ داد: اين ابهام در زمينه آب خزر هم وجود دارااست به‌طوري كه نتيجه‌ مطالعات نشان داده ميباشد كه اگر آب خزر را انتقال دهيم، قدمت درياچه ۵۰ سال ميباشد ولي در صورتيكه كاري به خزر نداشته باشيم، عمر آن ۵۰۰ سال خواهد بود . 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 


به گزارش ايسنا، پربازديدترين خبرها اداره اجتماعي در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زير است:


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۳۳:۴۹ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :