پايگاه خبري و تحليلي پايگاه خبري و تحليلي .

پايگاه خبري و تحليلي

اقدام بي‌سابقه عربستان براي تعيين سفير

مبادرت بي‌سابقه عربستان براي انتخاب سفير منابع آگاه در رياض از انتخاب مديريت كانال العربيه به تيتر سفير ايالات متحده عربي در امارات خبر دادند . مبادرت بي‌سابقه عربستان براي گزينش سفير به گزارش افكارنيوز، تارنما ارم نيوز به نقل از تعدادي منشاء آگاه در ايالات متحده عربي نوشت: رياض چشم به راه موافقت حكومت امارات با گزينش تركي الدخيل، مدير شبكه‌هاي العربيه و العربيه الحدث به عنوان سفير عربستان در ابوظبي مي‌باشد . 
قرار ميباشد كه الدخيل جانشين محمد بن عبدالرحمن البشر شود كه فوريه قبل از منصب خويش استعفا كرده بود . 

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


اين منابع افزودند: تركي الدخيل زمينه تأييد مقامات اماراتي مي باشد چرا كه وي به عامل فعاليت در شبكه العربيه كه از دبي پخش مي‌شود، بازه طولاني در امارات اقامت داشته و روابط خير و خوبي با اين مقامات دارااست . 
يكسري منبع ديگر نيز از انتخاب مشار الذايذي، ستون‌نويس خبر نامه "الشرق الاوسط" به عنوان جانشين الدخيل در شبكه العربيه خبر دادند . 
تركي الدخيل نويسنده و رونامه‌نگار سعودي در نهاد هاي متعلق به حكومت ايالات متحده عربي سمت‌هاي متعددي داشته و از سال ۲۰۱۵ تا به امروز مديركل كانال العربيه و العربيه الحدث بوده مي‌باشد كه بازوي تبليغاتي خويشان سعودي محسوب ميشوند . 

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليليبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۰:۱۵:۵۰ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

واكنش جالب خواننده معروف به شايعه فوتش

واكنش جالب خواننده معروف به شايعه فوتش محمدحسين رنجبران مدير كل ارتباط ها عمومي سازمان صداوسيما با تكثير پستي در اكانت كاربري اينستاگرام خود چهره اي از محمد گلريز خواننده سرود‌هاي انقلابي و خاطره انگيز منتشر كرد . رنجبران در توضيحات پست خود به شنيدن خبر درگذشت اين خواننده از زبان يكي از بزرگان ميدان فرهنگ وتمدن ميهن اشاره كرد . وي در ادامه اين پست درباره پيگيري اين خبر توضيح داد و نوشت شايعه‌اي بيش كمبود . 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

به گزارش پندار آنلاين: رنجبران در اينستاگرام نوشت: «در گيرو دار ماجراي كيش بودم كه حدود ساعت يك بعدازظهريكي از بزرگان ميدان تمدن ميهن با گوشي همراهم تماس گرفت و گفت::" آقاي رنجبران آقاي گلريز رو كه خبر داريد؟! " گفتم:" نه، چي شده؟ " گفت::" متاسفانه به رحمت خداوند رفته و خانواده‌اش دارا هستند پيگيري ميكنند براي تدفين در قطعه هنرمندان، اما كارشون به مشكل خورده به اينجانب خبردادند گفتم اينجانب به آقاي رنجبران ميگم پر سرعت پيگيري كنه . . . " عمده بخوانيد خيلي ناراحت شدم و گفتم:" به طبع پيگيري ميكنم خيالتون آسوده باشه . . . " از اونجا كه به اين عزيز خيلي اعتماد داشتم پرسرعت به بچه‌ها گفتم خبرش و تسليت اداره كل روابط همگاني صدا وسيما رو فراهم كنند و چه بسا به مديركل پخش اخبار هم خبردادم براي ساعت چهارده تصوير اضطراري رو آماده كنه و ازطرفي نيز به حميد خواجه نژاد مديريت روابط عمومي سيما گفتم پيگيرقطعه هنرمندان باشه و ولي شماره تلفن خانه آقاي گلريز رو هم برام بفرسته . . . پر سرعت تلفن منزل آقاي گلريزر و ارسال كرد و نيز با اين‌كه روز جاري خيلي درگير بودم گوشي تلفن منزل‌شون رو گرفتم آقايي موبايل رو برداشت و سلام وعليك كردم؛ "منزل آقاي گلريز؟ " آري بفرماييد . . . ببخشيد اينجانب رنجبران هستم از صدا وسيما تسليت ميگم خدمتتون خيلي خبر اندوهگين كننده‌اي بود و . . . آقاي . . . گفتند كه شما به دنبال كار‌هاي قطعه هنرمندان مي‌باشيد من درخدمتتون هستم واقعا ايشون براي ما عزيز بودن و . . . مخلوق پروردگار گفت::" ببخشيد مگه چي شده؟! " گفتم: " مگر آقاي گلريز فوت نشده اند؟! " زد زيرخنده و گفت::" آقاي رنجبران اينجانب خودم هستم گلريزم الحمد الله تندرست هستم هنوز و خنده . خودم هم كلي خنديدم و البته خدارا شكر كردم:" آقاي گلريز خدا را شكر انشاالله كه مدام تندرست باشيد . . . " به سرعت جلوي تكثير خبررو گرفتم و به بچه‌هاي پخش اخبارهم زنگ زدم و البته سريع به آن بزرگ عرصه فرهنگ و تمدن زنگ زدم و شكايت كردم وي نيز كلي خنديد و عذرخواهي كرد و گفت: يك نفر ديگه اين خبر رو بهش داده بوده و شرايط كنوني بهش زنگ مي‌زنم و برخورد ميكنم . . . خلاصه كلي خنديديم در اين روز سخت» . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۲:۵۴:۱۴ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

كساني كه واحد علوم و تحقيقات را در ارتفاع ۱۸۰۰ متري ساختند مقصرند

كساني كه واحد علم ها و تحقيقات را در طول ۱۸۰۰ متري ساختند مقصرند عضو شوراي مركزي سازمان اسلامي دانشجويان ايران با اشاره به حادثه علم ها و پژوهش ها گفت: تقصير‌كار كليدي اين واقعه آنهايي‌ ميباشند كه دانش كده را غيرمجاز و در ارتفاع بالاتر از ۱۸۰۰ متر با جاده‌اي ناامين ساختند . 

 پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي


كساني كه واحد علوم و پژوهش ها را در ارتفاع ۱۸۰۰ متري ساختند مقصرند محمدامين دلفاردي عضو شوراي مركزي اتحاديه اداره اسلامي دانشجو يان ايران (سادا) در گفت‌وگو با خبر نگار سياسي خبرگزاري فارس، گفت: واقعه دلخراش و جانگداز واژگوني اتوبوس دانشجوها علم ها پژوهش ها دانشكده آزاد كه به جان به زانو در آوردن و آسيب ديده شدن يك سري از دانشجو يان عزيزمان سبب ساز شد، موجب تاثر و تالم مضاعف هست و از همين جا به خانواده با شخصيت و عذاب چشم اين حادثه ديدگان و جامعه دانشگاهي به خصوص دانش گاه آزاد اسلامي تسليت عرض مي‌كنيم . 

 

پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي


او ضمن آرزوي سلامتي براي مصدومان اين رخداد ادامه داد: باگذشت تعدادي روز از اين واقعه دردناك بعضي جريانات و افراد سوخته به دنبال سوء استفاده سياسي از رخداد دلخراش مرگ دانشجو يان عزيزمان و سوءاستفاده بي شرمانه از خون اين درگذشتگان براي احياي خويش و برگشت دوباره به توان ميباشند و بي شرمانه دست پيش گرفته اند كه پس نيفتند . 
اين فعال دانشجويي تاكيد كرد: تقصير‌كار داراي اهميت اين رخداد كساني مي‌باشند كه با ساخت و ساز غيرمجاز در ارتفاع فراتر از ۱۸۰۰ متر، غصب ارضي ملي و ساخت جاده غير ايمن و غير اصولي باعث ايجاد چنين واقعه اي شدند و مسلما رفتار و اقدامات آنها به هيچ وجه رافع مسئوليت براي آن ها نمي شود . 
وي تاكيد كرد: از اين رو از مديران و مسئولان دانش كده آزاد اسلامي خواهشمندم كه با هوشياري و بصيرت اذن ماهي گيري از آب گل آلود را به اين اشخاص مجهول و الحال ندهند و با شكايت از مديران كهن و سازندگان كالج متخلفين اين اتفاق را به سزاي اعمالشان رسانده و دست اين افراد را از مجموعه دانشكده آزاد اسلامي كوتاه كنند چرا كه اين افراد با دسيسه و سوءاستفاده ابزاري از احساسات دانشجويان و مردمان و جريحه دار كردن عاطفه ها دانشجو يان همت به نا آهسته كردن فضاي دانش گاه دارند . 

 

پايگاه خبري و تحليلي

مرجع اخبار رسمي


دلفاردي اظهار داشت: از دانشجوها و نيز سنگران دانشگاه آزادي خود خواهشمندم كه با بينايي خود زير تاثير جريان سازي‌هاي اين اشخاص سواستفاده گر قرار نگيرند و ان شا الله همينگونه كه شاهد بوده ايم با بازخورد قاطع مسولين دانشگاه مقصرين رخداد به سزاي اعمال خويش برسند . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۰:۱۳ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

جمهوري اسلامي: اين خطر وجود دارد كه مردم باديدن رديف‌هاي اعتباري حوزه در بودجه كمك خود را به حوزه قطع كنند

به گزارش اقتصادنيوز در منتخب از اين يادداشت آمده است:يك نمونه از حركت‌هاي مخفي در بودجه، سازمانهاي پرتعدادي ميباشند كه در حوزه‌هاي علميه در سال‌هاي آنگاه از انقلاب اسلامي راز برآورده‌اند و هر مورد يا اين كه رديف دارا هستند و يا اين كه زيرمجموعه رديف‌هاي ديگر هستند . چه بسا وجود اين نهادهاي فرهنگي، آموزشي و پژوهشي حتمي باشد ولي نكته داراي اهميت اينست كه حوزه‌هاي علميه با تمام اجزاء و زيرمجموعه‌هايشان نبايد به دولت وابسته باشند .

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

تاكيد مكرر امام ‌خميني و مراجع تقليد بر ضرورت استقلال حوزه‌هاي علميه به همين نكته نظر دارد . ترديدي نمي‌باشد كه حوزه علميه و ارگانهاي مرتبط با آن صرفا در صورتي مي‌توانند استقلال خود را مراقبت نمايند كه با بودجه خودشان كه داوطلبانه توسط مردم تامين مي‌شود ارتزاق كنند و ميزان دارايي دولتي، آن ها را وابسته، تابع و قابل انعطاف و تغيير‌و تحول در برابر سياست‌هاي دولت و حاكميت توشه مي آورد و اين خطر بزرگي براي رجال آئين مي‌باشد .خطر بزرگ‌تر اينست كه با متعلق شدن حوزه‌هاي علميه به بودجه‌هاي دولتي، ارتباط مردم با حوزه‌ها به‌تدريج قطع ميشود و روزي فرا خواهد رسيد كه مردمان احساس ميكنند ضرورتي ندارد به حوزه‌هاي علميه و نهاد هاي شرعي كمك مالي نمايند . در چنان وضعيتي حامي مردمي هزارساله حوزه‌هاي علميه از ميان مي رود و نهاد مهمي كه در ارتفاع قرن ها به دليل ارتباط تنگاتنگ با مردمان توانست غيروابسته بماند و صراط بدون واسطه آئين را طي كند و آن را به نسل‌هاي بعدي منتقل نمايد و با توكل بر استقلال خود توانست با قدرت‌هاي ظالم و حاكميت‌هاي طاغي رويارويي كند، فلسفه وجودي خويش را از دست مي‌دهد . هم‌اكنون اگرچه ممكن است افراد و نهادهايي در حوزه‌هاي علميه از اينكه از پستان دولت و حاكميت ارتزاق مي‌نمايند خشنود باشند اما اگر آينده‌نگر باشند و به پشتوانه هزارساله خود نگاه كنند، به اين نتيجه خواهند رسيد كه رويه صحت را در پيش نگرفته‌اند و هرچه اين راه را بيشتر ادامه دهند بخش اعظم به خود و نهاد هاي فقاهتي لطمه وارد خواهند كرد . 
اين روزنامه در ادامه نوشت:در بيرون از حوزه‌هاي علميه نيز شركت ها و نهادهايي وجود دارا هستند كه يا اين كه ضرورتي براي ادامه كار آنان نميباشد و يا اين كه ميتوانند بودجه‌هاي فعلي را به نصف يا كمتر از نصف تقليل دهند تا با اين صرفه‌جويي‌ها مشكل ها عمومي، مساله معيشتي و نيازهاي فوري و اضطراري جامعه حل شود . حادثه‌ آتش‌سوزي در يك مدرسه زاهدان و جان شكست دادن چهار دانش‌آموز در آن حادثه، در آستانه ارائه ميزان دارايي كل مملكت به مجلس اين هشدار را مي بايست با خويش داشته باشد كه دولت و نمايندگان مجلس قبول كنند كه اختصاص بودجه به اكثري از موارد غيرضروري در شرايطي كه بسياري از دبستان‌ها فاقد تجهيزات نخستين ميباشند و حتي در اكثري از نقاط محروم مكتب و كلاس وجود ندارد، يك گناه نابخشودني مي باشد .نمايندگان مجلس، از فرصتي كه دارا‌هستند براي دوري از حركت‌هاي پنهان در ميزان دارايي استعمال نمايند و قدم اول را براي شفاف‌سازي بردارند و اثبات نمايند كه نمايندگان واقعي مردم ميباشند . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ دى ۱۳۹۷ساعت: ۰۸:۵۴:۰۹ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

روسيه از پسر معمر القذافي حمايت كرد

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از پايگاه النشره، روسيه از «سيف الاسلام قذافي» فرزند «معمر القذافي» ديكتاتور ليبي حمايت كرد . 
بر پايه اين گزارش، «ميخائيل بوگدانوف» نائب رئيس وزير امور خارجه روسيه در سخناني گفت: نمي بضاعت و توان هيچ كس را از شركت در همه پرسي محروم كرد و سيف الاسلام قذافي گوشه اي از فرآيند سياسي در ليبي ميباشد . 

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


بوگدانوف افزود: ما از كليه در ليبي حمايت مي كنيم و با تمام گروه هاي موجود در غرب و جنوب شرقي اين كشور در تماس هستيم . 
كمتر از يك ماه پيش نيز، نماينده سيف الاسلام با ميخائيل بوگدانف نائب رئيس وزير خارجه روسيه ديدار و از وي خواهان ايفاي نقش پررنگ‌تر روسيه در ليبي گرديده بود . 
اين در حالي هست كه «سيف الاسلام قذافي» پسر معمر قذافي ديكتاتور قديمي ليبي با ارسال نامه‌اي به ولاديمير پوتين، رئيس جمهور روسيه خواستار جلب حمايت او شده است . 
از محتواي اين نامه جزئياتي منتشر نشده، اما به لحاظ مي‌رسد فرزند قذافي خواهان حمايت پوتين براي به توان رسيدن خود در ليبي شده هست . 
پيش از اين بلومبرگ با استناد به كارشناسان سازمان ملل گفته بود كه مانعي براي شركت سيف الاسلام قذافي در همه پرسي سراسري ليبي كه قرار ميباشد بوسيله اداره ملل در سال ۲۰۱۹ برگزار شود، وجود ندارد . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۳:۵۰ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

احتمال ركود اقتصادي آمريكا به بالاترين سطح در دوره رياست جمهوري ترامپ رسيد

وب سايت طلا و جواهرات : نو ترين نظرسنجي سي ان بي سي نشان مي دهد كه احتمال وقوع بيحركتي اقتصادي در ايالات متحده به بيشينه و كمينه دما سطح خويش در زمان رياست جمهوري ترامپ رسيده است . به گزارش سي ان بي سي، جديد ترين نظرسنجي حاكي مي باشد كه احتمال بيحركتي اقتصادي در ايالات متحده به بيشينه و كمينه ي دما حد در زمان سر گروهي جمهوري ترامپ ارتقاء يافته مي‌باشد .

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

 

ميزان رضايت همگاني از تلاش اقتصادي دولت ترامپ به شدت كاهش داشته و كارشناسان پيش بيني خويش نسبت به رويش اقتصادي آمريكا را كاهش داده اند . 
بر اساس اين گزارش نظرسنجي نشان مي دهد كه احتمال وقوع بيحركتي اقتصادي در آمريكا طي 12 ماه آتي به 23 درصد ارتقا يافته مي باشد . اين رقم در نظرسنجي پيشين 19 درصد اعلام شده بود . اين بيشينه و كمينه دما ركورد در دوره سر كردگي جمهوري ترامپ به شمار مي رود . 
12 درصد كمپاني كنندگان در اين نظرسنجي اعلام كرده اند كه فدرال رزرو آمريكا پس از افزايش نرخ فايده در جلوس كرد دسامبر، نرخ بهره را تا اكتبر سال آينده مجددا كاهش خواهد بخشيد . 
52 درصد شركت كنندگان در نظرسنجي از كارايي اقتصادي دولت ترامپ ابراز رضايت كرده اند كه اين رقم 14 درصد كمتر از نظرسنجي پيشين مي باشد . 
67 درصد پاسخگويان در اين نظرسنجي نيز پيش بيني مي كنند كه مذاكرات تجاري فعلي دربين آمريكا و چين تا نخستين مارس آتي به نقطه نهايي خواهد رسيد . 
برآوردها نشان مي دهد كه رويش اقتصادي آمريكا در سال 2019 ميلادي به 2 .3 درصد و در سال 2020 هم به كمتر از 1 .8 درصد خواهد رسيد . اين رقم امسال احتمالا به فراتر از 3 درصد مي برسد . a


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۱۴:۴۰ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

چرا مردم ديگر خودروي دو گانه سوز دوست نئدارند؟

ساخت خودروي دوگانه سوز كاهش پيدا كرده و به حيث ميرسد كه بخت همگاني به آن كمتر است . به گزارش خبر فوري، رئيس هيات مديره انجمن CNG اظهار داشت: خودروسازان طي سه سال قبل و شش ماه نخست سال روان استقبال خير از توليد خودروهاي دوگانه سوز نداشتند و طي اين دوران شاهد كاهش رشد ايجاد خودروهاي CNG هستيم . 

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 


اردشير دادرس در ادامه افزود: اميد‌وار‌يم خودروسازان در جهت حفظ منافع ملي ميهن و با صرفه سازي مصرف سوخت اقداماتي انجام دهند تا ارتقا مصرف بنزين و پيمايش بيش از شاخص هاي استاندارد ماشين با دوگانه سوز شدن خودروها جبران شود تا كمكي به نگهداري منافع همگاني و ثروت ملي ميهن شود . 
وي گفت: در حالي ايجاد خودروهاي دوگانه سوز به كمتر از 100 هزار اتومبيل رسيده كه طي يك ده سال قبل تا مرز بالاي 500 هزار ماشين نيز رسيده ايم كه اين كاهش آمار توليد به ادله عدم اقبال و عزم خودروسازان براي توليد خودروهاي دوگانه سوز است لذا ميبايست با ورود روساي سه قوه، توسعه خودروهاي CNG سوز روند قبلي خود را پيدا كند . 
دادرس اذعان داشت: طبق برنامه ريزي هاي چهره گرفته ميبايست 25 درصد از سبد اتومبيل به دوگانه سوزها اختصاص يابد كه درصد فراوان مطلوبي هست ولي متاسفانه با عدم رعايت اين درصد به وسيله خودروسازان در حال حاضر كمتر از 10 درصد خودروي دوگانه سوز ايجاد مي شود . 
مديريت هيات مديره انجمن CNG كشور خاطر نشان كرد: طبق تبصره ماده 12 قانون رفع موانع ايجاد چنانچه خودروساز به ازاي هر ليتر بنزين در حمل كننده هاي انرژي صرفه جويي كند در مقابل دولت موظف هست مبالغي تحت تيتر صرفه جويي و بهينه سازي مصرف سوخت پرداخت نمايد ولي خودروسازان از اين بسته هاي حمايتي به صحت به كارگيري نمي كنند . 
او درپايان گفت: در درحال حاضر حاضر 95 درصد از آژانس ها و بيش از 70 درصد از حمل و نقل همگاني دوگانه سوز هستند كه اين آمار توفيق دوچندان خوبي براي ناوگان حمل ونقل شهري و برون شهري هست . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۷:۳۸ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

چرا مردم ديگر خودروي دو گانه سوز دوست نئدارند؟

ساخت خودروي دوگانه سوز كاهش پيدا كرده و به حيث ميرسد كه بخت همگاني به آن كمتر است . به گزارش خبر فوري، رئيس هيات مديره انجمن CNG اظهار داشت: خودروسازان طي سه سال قبل و شش ماه نخست سال روان استقبال خير از توليد خودروهاي دوگانه سوز نداشتند و طي اين دوران شاهد كاهش رشد ايجاد خودروهاي CNG هستيم . 

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 


اردشير دادرس در ادامه افزود: اميد‌وار‌يم خودروسازان در جهت حفظ منافع ملي ميهن و با صرفه سازي مصرف سوخت اقداماتي انجام دهند تا ارتقا مصرف بنزين و پيمايش بيش از شاخص هاي استاندارد ماشين با دوگانه سوز شدن خودروها جبران شود تا كمكي به نگهداري منافع همگاني و ثروت ملي ميهن شود . 
وي گفت: در حالي ايجاد خودروهاي دوگانه سوز به كمتر از 100 هزار اتومبيل رسيده كه طي يك ده سال قبل تا مرز بالاي 500 هزار ماشين نيز رسيده ايم كه اين كاهش آمار توليد به ادله عدم اقبال و عزم خودروسازان براي توليد خودروهاي دوگانه سوز است لذا ميبايست با ورود روساي سه قوه، توسعه خودروهاي CNG سوز روند قبلي خود را پيدا كند . 
دادرس اذعان داشت: طبق برنامه ريزي هاي چهره گرفته ميبايست 25 درصد از سبد اتومبيل به دوگانه سوزها اختصاص يابد كه درصد فراوان مطلوبي هست ولي متاسفانه با عدم رعايت اين درصد به وسيله خودروسازان در حال حاضر كمتر از 10 درصد خودروي دوگانه سوز ايجاد مي شود . 
مديريت هيات مديره انجمن CNG كشور خاطر نشان كرد: طبق تبصره ماده 12 قانون رفع موانع ايجاد چنانچه خودروساز به ازاي هر ليتر بنزين در حمل كننده هاي انرژي صرفه جويي كند در مقابل دولت موظف هست مبالغي تحت تيتر صرفه جويي و بهينه سازي مصرف سوخت پرداخت نمايد ولي خودروسازان از اين بسته هاي حمايتي به صحت به كارگيري نمي كنند . 
او درپايان گفت: در درحال حاضر حاضر 95 درصد از آژانس ها و بيش از 70 درصد از حمل و نقل همگاني دوگانه سوز هستند كه اين آمار توفيق دوچندان خوبي براي ناوگان حمل ونقل شهري و برون شهري هست . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۲۷:۲۸ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

آماده‌باش كامل آمريكايي‌ها براي رزمايش سپاه فرمانده نيروي زميني سپاه

آماده‌باش كامل آمريكايي‌ها براي رزمايش سپاه فرمانده نيروي زميني سپاه

 

از عكس العمل آمريكايي‌ها به برگزاري اين رزمايش نيز خبر اعطا كرد . وي اذعان كرد كه «آمريكا از خوف رزمايش سپاه به دست و پا افتاده و به تمامي نيروهايش در منطقه مهيا باش بدون نقص داده است» . آماده‌باش بي نقص آمريكايي‌ها براي رزمايش سپاه به گزارش افكارنيوز، رزمايش فرستاده اعظم (ص) ۱۲ نيروي زميني سپاه از امروز در منطقه همگاني خليج فارس برگزار مي‌شود؛ رزمايشي كه به گفته سردار «محمد پاكپور» فرمانده نزسا، نسبت به رزمايش‌هاي قبل اين نيرو از ويژگي‌ها و خصوصيات متمايزي برخوردار مي‌باشد . 
يگان‌هاي حاضر در رزمايش در اين رزمايش كه با شعار «نمايش قدرت و امنيت پايدار در سايه هم بستگي ملي و ظرفيت‌سازي‌هاي نوين دفاعي» برگزار مي‌شود، يگان‌هاي برگزيده نيروي زميني سپاه اعم از عكس العمل سريع، نيروي مخصوص و تكاوري، پهپاد‌هاي رزمي و شناسايي، بالگرد‌هاي هجومي، ترابري و بارريز، جنگال، مكانيزه، واحد‌هاي مهندسي و تخريب، سيستم‌هاي در دست گرفتن و فرماندهي و همينطور ناو تيپ ذوالفقار حيطه يكم نيروي دريايي سپاه حضور خواهند داشت . 
فرآيند رزمايش اين رزمايش در دو تراز انجام مي‌شود كه در سطح اوليه ابتدا از شناور‌هاي مردمي براي پوشش استفاده مي شود و پس از آن غواص‌ها عمليات خويش را در مقابل موضع ها دشمن فرضي آغاز ميكنند . در ادامه نيز موج دوم عمليات آغاز خواهد شد كه نيرو‌هاي عمل‌كننده با به كار گيري از مهمات جنگي، رزمايش را ادامه مي دهند . 
اولين‌هاي رزمايش در رزمايش نبي اعظم (ص) ۱۲ براي او‌لين توشه از مين‌هاي ضد بالگرد استعمال خواهد شد و نيز براي او‌لين بار واحد‌هاي زرهي از شناور‌ها خارج شده و به سمت كنار دريا حركت مي كنند . 

 

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


ويژگي ممتاز رزمايش رزمايش فرستاده اعظم (ص) ۱۲ نيروي زميني سپاه براي نخستين توشه در تراز عملياتي «تهاجمي» اجرا مي‌شود؛ به اين مضمون‌ كه در صورتي‌كه دشمن بخواهد به تهديد و اعمال آن روي بياورد، نيرو‌هاي مسلح جمهوري اسلامي كشور‌ايران سراسر مهاجم و آفندي خواهند شد و هدف‌ها را در عمق جناح معاند تعقيب خواهند كرد . 
فرمانده نيروي زميني سپاه در همين زمينه گفته است: «دشمنان در محاسبات خويش بايستي اعتنا داشته باشند چرا كه دفاع ما تركيبي از آفند و پدافند مي‌باشد كه سبقه آفند آن از پدافند بيشتر است . آنان فكر نكنند كه در‌صورتي‌كه دستورالعمل ما دفاعي هست به معناي ايستادن ما پشت سنگر و دفاع است، اينگونه نمي باشد كه ما پشت سنگر خواهيم ايستاد تا آنها به ما حمله كنند» . 
عمليات‌هاي رزمايش «اجراي عمليات آبي- خاكي»، «سرپل گيري در ساحل»، «هجوم به حاشيه دريا و دفاع از آن» عمده‌ترين اجزاي اصلي رزمايش فرستاده اعظم (ص) ۱۲ هستند . سردار پاكپور با اشاره به اين اقدامات در حريان رزمايش گفت: «اين قابليت‌ها در يك سيستم رزمي به هم پيوسته و مشابه به صحنه‌هاي حقيقي و واقعي در رزمايش قضيه ارزيابي قرار خواهد گرفت» . 
فرمانده نيروي زميني سپاه روز قبلي با بيان اينكه در يك فرآيند ارتقاي فني و تاكتيكي در مورد سيستم‌هاي كنترل و فرماندهي رزمي هستيم كه در اين رزمايش آن ها را زمينه چك قرار خواهيم داد، گفته بود «دقت حريق ما در بازه دفاع مقدس مناسب نبود، از دهه هشتاد به آن گاه آغاز به فعاليت بر روي توجه آتش توپخانه كرديم كه امروز توپخانه نيروي زميني سپاه به گلوله‌ها و توپ‌هاي هوشمند مجهز گرديده است» . 

 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


هدف رزمايش مهم ترين هدف رزمايش رسول اعظم (ص) ۱۲ به گفته سردار پاكپور «واقعي و ظريف كردن معادلات بازدارندگي و دفاعي جمهوري اسلامي ايران در دهان دشمن» ميباشد . كينه كه مزه ضرب شست‌هاي نيرو‌هاي داراي سلاح جمهوري اسلامي كشور ايران را يك سري و يكسري توشه طي سال ها اخير تجربه كرده است . 
واكنش ايالات متحده فرمانده نيروي زميني سپاه در نقطه پايان جلوس كرد خبري روز گذشته كه در قشم برگزار شد، از برخورد آمريكايي‌ها به برگزاري اين رزمايش نيز خبر بخشيد . او اعلام كرد كه «آمريكا از واهمه رزمايش سپاه به دست و پا افتاده و به همگي نيروهايش در حيطه آماده باش كامل داده است» . 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليليبرچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ دى ۱۳۹۷ساعت: ۱۱:۰۰:۰۷ توسط:پايشگر نيوز موضوع:

كشورهايي كه با خريد خانه به شما گذرنامه جديد مي دهند!

هجرت از طريق خريد ملك بخش اعظمي از افرادي كه قصد مسافرت و هجرت به كشورهاي ديگر را دارند، راهكارهاي مختلفي را براي به چنگ آوردن اقامت پيش روي خود دارند . يك عدد از اين راه و روش ها، مسافرت از روش خريد ملك و در فيض دريافت كردن گذرنامه و پاسپورت تازه از آن كشورها هست . تعداد كشورهايي كه در عالم با چنين امكاني به خريدار خانه، اذن اقامت و حتي گاهي كارت شهروندي مي دهند، حدود ۳۰ كشور هست كه روزنامه الي گشت در اين مطلب آن ها را به شما معرفي مي نمايد . براي سفر از نحوه خريد ملك مي توانيد اقبال خود را براي به دست آوردن اقامت دائم اين كشورها بالا ببريد .   

 مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي


بلژيك- سفر از طريق خريد خانه فيجي | Fiji مطالب مرتبط: كليه آنچه كه بايد پيشين از سفر تحصيلي بدانيد معرفي ۱۰ مملكت برتر عالم براي مسافرت كاري ارزان ترين كشورهاي عالم براي مهاجرت از گزاره جزيره ها زيباي جهان كه هر كسي آرزوي هجرت به آن را دارد، جزيره فيجي در اقيانوس آرام جنوبي ميباشد كه همواره سواحل زيباي آن را در تصاوير تلويزيوني و فيلم ها و عكس ها ديده ايد . فيجي از آن كشورهايي كه به راحتي با سرمايه گذاري و خريد ملك در آن مي توانيد پاسپورت و گذرنامه تازه خود را براي ورود به اين مرز و بوم اخذ نماييد . براي مهاجرت از طريق خريد ملك در اين سرزمين بايستي مسلما و دست كم سرمايه‌گذاري ۱۲۵ هزار دلار ايالات متحده را در اين مملكت بر روي ملك خريداري گرديده انجام داده باشيد . پس از خريد ملك در اين مرزوبوم مي توانيد اقامت دائم را اخذ كنيد . در صورتي‌كه پس از انجام تمام اين كارها، توانستيد به بازه دستكم ۵ سال در اين كشور اقامت داشته باشيد، به شما كارت شهروندي نيز داده مي شود . يادتان باشد كه براي رفتن به اين جزيره بايد بليط هواپيما و پرواز خود را تهيه و تنظيم نمائيد كه اين مورد به نوبه خويش تهيدست به دست آوردن رواديدِ اين مملكت نيز مي شود . براي رفتن به اين جزيره بايد ويزاهاي مسئله نياز آن را بگيريد . 
كلمبيا | Colombia كلمبيا شمال غربي‌ترين مملكت در آمريكاي جنوبي و يكي از گزينه ها در ليست اين ۳۰ ميهن دنياست . در صورتي‌كه قصد هجرت به كلمبيا را داريد، مي توانيد با خريد ملك در اين كشور، اقامت دايم بگيريد . براي مسافرت از طريق ملك در كلمبيا مي توانيد با خريد منزل اي به مبلغ ۱۵۰ هزار دلار و سرمايه‌گذاري ۲۳ هزار دلار در يك كسب و فعاليت اقامت اين مرز و بوم را دريافت فرمائيد . 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

 
فيجي برزيل | Brazil برزيل نيز همانند كلمبيا از جمله كشورهايي ميباشد كه هجرت از طريق خريد ملك در آن فراوان ارزان مي‌باشد . براي دريافت اقامت دايم برزيل به حداقل سرمايه ۱۶۰ هزار دلاري باشد . اين مبلغ را مي توانيد براي خريد ملك يا شيوه اندازي كسب و عمل جديد هزينه كنيد . 
دومينيكا | Dominica دومينيكا يكي از كشورها در سواحل گارائيب مي باشد كه به دليل مناظر خوشگل و سواحل شني با آب هاي نيلگونش مشهور شده است . هر تعدادي كه معروفيت اكثر خود را وام دار فيلم هاي هاليوودي نيز است . با سرمايه گذاري و خريد ملك در دومينيكا مي توانيد ويزاي اين ميهن را نيز اخذ كنيد . در مقرراتي كه براي سفر از نحوه خريد ملك اين مملكت آمده است، نياز به سرمايه گذاري مبلغ ۲۰۰ هزار دلار مي‌باشد . 
پاناما | Panama از پاراگراف ديگر كشورهايي كه در مجموعه كشور ها آمريكا قرار گرفته اند، مملكت پاناما هست كه براي افراد بازنشسته مضاعف مطلوب ميباشد . اين سرزمين هيچ دسته محدوديتي براي صدور جواز اقامت ندراد . براي سفر از شيوه خريد ملك در پاناما مي بايست حداقل مبلغي به اندازه ۲۰۰ هزار دلار را سرمايه گذاري فرماييد . 
وانواتو | Vanuatu مملكت وانواتو هم از آن جزيره هاي رويايي است كه هر كسي آرزوي اقامت در آن را داراست . در اين مرزو بوم نيز، مي توانيد با سرمايه گذاري حدود ۲۰۰ هزار دلار اقامت و حق شهروندي آن را اخذ كنيد . براي مسافرت از طريق خريد ملك به وانواتو به راحتي و دوچندان سريع به شما حق شهروندي و داده مي شود . 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 

 
برزيل-مهاجرت از شيوه خريد خانه دبي | Dubai با دست‌كم سرمايه گذاري به مبلغ ۲۷۲ هزار دلار براي خريد ملك و مبلغ ۲۰ هزار دلار در كسب و كار مي توانيد اقامت مرزو بوم امارات و دبي را نيز دريافت فرمائيد . در شراي مهاجرت از نحوه خريد ملك را براي دبي در لحاظ داريد، مي توانيد رواديدِ طلايي دبي را اخذ نمائيد . 
سنت لوسيا Saint Lucia درصورتي كه قسمتي از آن دسته از افرادي مي‌باشيد كه براي ممهاجرت به كشوري همانند سنت لوسيا اقدام مي كنيد، بايد يك خصوصي امور را انجام دهيد . از گزاره اين كارها، سرمايه گذاري مبلغ ۳۰۰ هزار دلار براي خريد ملك و مبلغ ۱۰۰هزار دلار براي امداد مالي به صندوق ثروت اين ميهن هست . با اين موقعيت مي توانيد براي مهاجرت از طريق خريد ملك در سنت لوسيا اقدام نماييد كه به شما پاسپورت و اقامت دايم داده مي شود . 

مرجع اخبار رسمي

پايگاه خبري و تحليلي

 


يونان | Greece در ليست اين ۳۰ كشور، ميهن يونان هم قرار دارد . شما حتي در صورتي‌كه عضو اتحاديه اروپا هم نباشيد با سرمايه گذاري و خريد ملكي در اين مرز و بوم با دستكم مبلغ ۳۰۰ هزار دلار اقامت خواهيد گرفت . با ۷ سال معاش در اين مملكت مي توانيد حق شهروندي يونان را هم دريافت فرماييد . همينطور برايتان قابليت و امكان معاش و كار در ديگر كشورهاي عضو اتحاديه اروپا وجود داراست . 
لتوني | Latvia كشور لتواني براي اشخاصي كه جزو شهروندان اتحاديه اروپا نباشند، رواديدِ طلايي صادر مي كند . براي اينكه بتوانيد چنين ويزايي را اخذ نماييد بايستي مبلغ ۳۲۷ هزار دلار يا بيشتر را در اين كشور سرمايه گذاري كنيد .در ويزاي طلايي به شما اجازه اقامت ۵ ساله در مرزوبوم لتوني داده مي شود و در صورتيكه براي بازه زماني زمان ۱۰ سال در اين ميهن بمانيد، مي توانيد دستمزد شهروندي دريافت فرمائيد . 
گرانادا | Granada گرانادا نيز نام شهري در اسپانيا و نيز اسم جزيره اي خاطر انگيز در ميان درياي كارائيب و در شمال ونزوئلا و جنوب شرقي ميامي ميباشد . منظطور از گرانادا در اين متن، مرزوبوم گرانادا در درياي اقيانوس آهسته ميباشد كه وضعيت مقرون به صرفه اي را براي اشخاصي كه قصد مهاجرت از روش خريد ملك را دارند، مهيا مي آورد . براي اين مدل هجرت مي مي بايست مبلغ ۳۵۰ هزار دلار در خريد ملك سرمايه گذاري فرماييد يا اين كه مبلغ ۲۰۰ هزار دلار خانه بخريد يا ۲۰۰ هزار دلار به صندوق مدني اين مرزو بوم كمك مالي فرماييد . 
دبي-مهاجرت از روش خريد ملك مجارستان | Hungary با سرمايه گذاري و خريد ملكي به مبلغ حداقل ۳۵۶ هزار دلار مي توانيد در مملكت مجارستان اقامت بگيريد . ولي درصورتي كه مي خواهيد قسمتي از شهروندان مجارستاني شويد، بايستي دستكم به بازه زماني ۸ سال پياپي در اين مملكت اقامت داشته باشيد . 
بلژيك | Belgium از پاراگراف كشورهاي اروپايي كه هجرت از روش خريد ملك در آن مضاعف آسوده بوده، بلژيك هست . وضعيت اخذ اقامت در اين مرزوبوم دوچندان مشقت بار گيرانه نميباشد و شما چه بسا با داشتن تحصيلات خوب به راحتي مي توانيد به اين سرزمين مسافرت فرماييد . در اين ميان، افراد غير نظامي و افرادي كه جزو اتحاديه اروپا نيستند، مي توانند با سرمايه گذاري و خريد ملك به مبلغ حداقل ۴۱۶ هزار دلار در بلژيك اقامت بگيرند . پس از اقامت در اين مملكت به برهه زماني ۵ سال، مي توانيد شهروند بلژيك گرديد . 
سنت كيتس و نويس | Saint Kitts and Nevis براي مسافرت از شيوه خريد ملك و به دست آوردن اقامت در اين مرزوبوم بايستي مبلغ ۴۰۰ هزار دلار هزينه فرماييد . به راحتي و با خريد ملك در اين سرزمين مي توانيد حقوق و دستمزد شهروندي اخذ فرمائيد و در نهايت به شما پاسپورت نو داده مي شود . 

آنتيگوا بارا بودا | Antigua and Barbuda در اين مرزوبوم هم همانند مملكت سنت كيتس نويس مي‌بايست دست كم ۴۰۰ هزار دلار سرمايه‌گذاري نماييد . 
آندورا | Andorra از عجيب ترين قوانين سفر و شهروندي را كشور آندورا داراست . با خريد ملكي با دست كم مبلغ ۴۷۵ هزار دلار در اين مملكت به شما اذن اقامت داده مي شود . البته در‌صورتي‌كه جزو اعضاي اتحاديه اروپا نباشيد! تصاحب كردن اين اقامت، فعاليت در كشورهاي عضو اتحاديه اروپا را تضمين نمي‌كند و براي اخذ حق شهروندي بايد به مقطع ۲۰ سال در اين مرز و بوم معاش نمائيد . 
بروژ بلژيك باهاماس | Bahamas براي هجرت از طرز خريد ملك در باهاماس مي بايست مبلغي به ميزان ۵۰۰ هزار دلار را در اين سرزمين سرمايه گذاري نماييد . در سود به شما ابتدا اقامت دايم باهاماس داده مي شود و درصورتي كه ۱۰ سال در اينجا زندگي نماييد، مي توانيد پاسپورت باهاماس را دريافت نمائيد . 
ايالت متحده | USA براي هجرت از طريق خريد ملك به آمريكا فقط مي توانيد چيره به اخذ گرين كارت اين كشو گرديد و به شما حقوق شهروندي وابستگي نمي گيرد . براي سرمايه گذاري در اين ميهن نياز به دست‌كم مبلغ ۵۰۰ هزار دلار داريد . 
موريس | Mauritius موريس از پاراگراف كشورهايي مي‌باشد كه به مشقت اقامت به اشخاص مي دهد و همچنين فراوان گران هست . در‌صورتي‌كه فردي براي ادامه تحصيل يا زندگي در مدت كوتاه قصد مسافرت از طرز خريد ملك را داشته باشد، مي تواند براي مرزو بوم موريس اقدام نمايد . موريس را مقصدي تفريحي براي ثروتمندان جهان ميباشد . براي اين منظور بايستي ۵۰۰ هزار دلار در ملك اين جزيره سرمايه‌گذاري نماييد تا بتوانيد اقامت ۲ ساله آن را اخذ فرمائيد . 

مونته نگرو | Montenegro براي خريد ملك در كشوري همانند مونته نگرو مي بايست مبلغ ۵۹۵ هزار دلار سرمايه‌گذاري فرماييد . با اين خط مش مي توانيد حق شهروندي و اقامت اين مملكت را اخذ نماييد . 
خريد ملك در مونته‌ نگرو ايرلند | Ireland براي اين‌كه بتوانيد به ايرلند مهاجرت نماييد، يك عدد از رويه هاي اخذ پاسپورت جديد خريد ملك در اين مملكت مي‌باشد . با سرمايه گذاري مبلغ دستكم ۵۹۵ هزار دلار در اموال، كسب و فعاليت و اوراق قرضه ايرلند مي توانيد اجازه اقامت دائم اين كشور را اخذ كنيد . در صورتيكه پس از آن به مدت ۵ سال در اين مرزوبوم زندگي كنيد، به شما كارت شهروندي داده مي شود . 
اسپانيا | Spain براي مسافرت از روش خريد ملك به اسپانيا مي بايست مبلغ ۵۹۵ هزار دلار را براي خريد منزل پرداخت نمائيد . از مزاياي اين جور هجرت اين است كه متقاضي ها پس از دريافت اقامت اسپانيا مي توانند حتي براي كار و معاش به ديگر كشورهاي عضو اتحاديه اروپا نيز بروند . 
پرتغال | Bulgaria شرايط اقامت در پرتغال همانند مرزو بوم اسپانيا ميباشد . با اين شرط كه اگر به زمان شش سال در اين مرزوبوم معاش فرمائيد مي توانيد بخشي از شهروندان پرتغال شويد . 
بلغارستان | Bulgaria براي مسافرت از شيوه خريد ملك به بلغارستان مي توانيد با پولي به قيمت ۵۹۵ هزار دلار شغل هاي خويش را انجام دهيد . در فيض آن عضو اتحاديه اروپا مي گرديد و مي توانيد چه بسا براي عمل به ديگر كشورهاي اتحاديه اروپا برويد . در صورتي‌كه به مدت ۵ سال در اين مرزوبوم زندگي كنيد، به شما كارت شهروندي بلغارستان هم داده مي شود . 
سوئيس | Switzerland سوئيس به اتباع خارجي كه براي مهاجرت از طريق خريد ملك اقدام مي كنند، پاسپورت و گذرنامه جديد مي دهد . براي اخذ حقوق و دستمزد شهروندي مي بايست ۱۲ سال در اين مرزو بوم اقامت داشته باشيد . 
تركيه | Turkey تركيه هم بخشي از اين ليست است . با خريد ملك و منزل اي به مقدار يك ميليون دلار مي توانيد اقامت تركيه را دريافت كنيد . در صورتي‌كه هم ۳ سال در اين سرزمين اقامت داشته باشيد، جزو شهروندان اين مرز و بوم مي شويد . 
اسپانيا-خريد ملك مالت | Malta با سرمايه‌گذاري مبلغ ۱ .۱ ميليون دلار يا بخش اعظم در اين كشور، اقامت دائم و پاسپورت اتحاديه اروپا را اخذ مي فرمائيد . 
موناكو | Monaco از گزاره كشورهاي كوچك دنياست كه به كساني كه قصد سفر از نحوه خريد ملك را داشته باشند اذن اقامت و پاسپورت نو مي دهد . با سرمايه گذاري ۱ .۲ ميليون دلار در اين كشور، در اموال و يا اين كه سپرده بانكي مي توانيد چنين شرايطي را اخذ فرمائيد . آن‌گاه از ۱۰ سال اقامت در موناكو نيز حق شهروندي اخذ مي نمائيد . 
ايتاليا | Italy براي مهاجرت از نحوه خريد ملك در ايتاليا بايستي مبلغ ۱ .۲ ميليون دلار و يا اين كه اكثر را در ملك هاي با منافع همگاني يا اين كه در يك پروژه تجديد بنا تاريخي سرمايه‌گذاري نماييد . 
قبرس | Cyprus براي دريافت اقامت و دستمزد شهروندي قبرس مي بايست دست كم مبلغ ۲ .۴ ميليون دلار يا بخش اعظم را صرف خريد ملك نمائيد . 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۳۹۷ساعت: ۰۹:۲۴:۰۲ توسط:پايشگر نيوز موضوع: